Sağlık Kurulu Başvurusu
21 Şubat 2022

Hastanemiz Sağlık Kurulu işlemlerinin ilk müracaatları (Engelli, ÇÖZGER Raporları, Silah Ruhsatı / Durum Bildirir Raporları vb.) için başvurular 182 MHRS üzerinden randevu alınmak suretiyle yapılmaktadır.


SAĞLIK KURULU İŞLEMLERİNDE DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR:

Hastanemiz Sağlık Kurulu haftada 1(bir) gün (Çarşamba) toplanmaktadır.

Heyet işleminiz için size verilen muayene evrakındaki bilgileri (kimlik bilgisi, adres, telefon no, fotoğraf vb.) kontrol ederek, bilgilerin doğruluğundan ve evrakın size ait olduğundan emin olunuz.

Heyet işlemlerinin başlatılabilmesi için adına rapor düzenlenecek kişinin randevu gün ve saatinde kimliğiyle birlikte Sağlık Kuruluna başvurması gerekmektedir. Kimlik belgesi ya da şahsın kendisi yok ise işlem başlatılmayacaktır.

Hasta 18 yaşından küçükse sağlık kurulu işlemleri süresince anne, baba ya da yasal vasisinin, hastanın yanında olması gerekmektedir.

Heyet muayene işlemlerinizi tamamladıktan sonra, ilgili tüm evraklarınızı (tahlil, tetkik, İlaç raporu, epikriz raporu vb.) sağlık kurulu birimine teslim etmeniz gerekmektedir. Daha sonra ihtiyacınızın olacağını düşündüğünüz evrakınız var ise lütfen fotokopisini alınız. İşlem bitiminde teslim edilen evraklar içerisinden evrak çıkarılıp verilmeyecektir.

Muayene işlemleriniz esnasında sizden istenen tetkikler uzun sürecekse Sağlık Kurulu Birimine bilgi veriniz.

Size yardım talebinde bulunan kişilere itibar etmeyiniz, yetkililerden yardım isteyiniz. Bu konuyla ilgili yaşadığınız herhangi bir olumsuzluğu yetkilere bildiriniz.