Tarihçemiz
11 Şubat 2022

                Lüleburgaz ilçesinde ilk devlet hastanesi Dere Mahallesi’nde bulunan sağlık merkezine 1972 yılında ilave yapılarak 50 yataklı Devlet Hastanesine dönüştürülmek suretiyle hizmete girmiştir.

                Eylül 2014’e kadar Lüleburgaz Devlet Hastanesi 3 ayrı binada hizmet vermekte iken, 2020 yılının Eylül ayı içerisinde şu an hizmet verilmekte olan yeni hizmet binasına taşınılma sürecine kadar 2 ayrı binada 202 yatak kapasitesiyle hizmet vermeye devam etmekteydi.

                2020 yılının Eylül ayı içerisinde yeni hizmet binasına taşınılmasıyla 300 hasta yatağı, 40 erişkin yoğun bakım yatağı ve 7 adet de yeni doğan yoğun bakım yatağı olmak üzere toplam 347 yatak kapasitesiyle hizmet vermeye devam edilmektedir. 

Yeni hastane 55.511 m² açık alan ve 7.886 m² oturum alanı olmak üzere toplam 63.397 m² lik alanda hizmet vermektedir. Bina 7 kattan oluşmaktadır ve toplam kapalı alanı 48.566 m²’dir.  Hasta ve yakınlarının faydasına sunulan 320 araçlık otopark alanı, yeşil alanlar ve çocuk oyun alanı mevcuttur.

                Hastanemizde çeşitli branşlarda 71 uzman hekim, 32 pratisyen hekim ve 646 hekim dışı personel görev yapmaktadır. Hastanemizde aynı anda 16 hastaya hizmet verebilecek kapasitede fizik tedavi ve rehabilitasyon ünitesi, 9 yatak kapasiteli diyaliz merkezi, an itibariyle 286 hastaya hizmet sunmaya devam eden toplum ve ruh sağlığı birimi ve 520 hastaya hizmet veren evde sağlık birimimiz bulunmaktadır. Son olarak uyku laboratuvarımız hizmete alınarak hizmet ağımız gün be gün çeşitlenerek artmaktadır. İlerleyen dönemde palyatif hizmet birimimizin de faaliyete geçirilmesi amacıyla çalışmalarımız devam etmektedir.

Tanı ve tedavilerde daha hızlı ve etkili olabilmek adına; Manyetik Rezonans (MR), tomografi, mamografi, kemik dansitometri (kemik ölçümü), ESWL (taş kırma) ve ultrason ünitelerimiz yeni hastane binamızda hastalarımızın hizmetine sunulmuştur.

                Hastanemiz acil servisi 3. seviye olarak tescillenmiş olup; toplam 21 müşahade ve gözlem alanıyla acil müdahale gerektiren hastalara hizmet vermektedir.